Za otroke

Podeželske urice ob Cerkniškem jezeru

Otroštvo, kot smo ga imeli nekoč zopet doživljajo otroci v Žerovnici ob Cerkniškem jezeru, družinice pa se med seboj podpiramo, pomagamo in navijamo drug za drugega.

Iščete skupnost
podobno mislečih družin?

Za kaj gre?

Podeželske urice so namenjene predšolskim otrokom, kjer se skupaj na kmetiji igramo in se hkrati tudi učimo veliko stvari, za katere verjamemo, da nam bodo v življenju prišle prav.

Družimo se in raziskujemo vsak dan, med ponedeljkom in petkom, od 8.30 do 15.00. Urice so namenjene otrokom starim od 2 do 6 let.

Gre za druženje otrok (in družin) na malo drugačen način. Delujemo z željo, da povežemo ljudi, ki imajo drugačen pogled na življenje, odnose, zdravje, vzgojo in spoštujejo ter sprejemajo drug drugega, ne glede na to, kakšni smo.

Kaj vse počnemo?
  • Skrb za živali
  • Svobodna, prosta igra
  • Čofotanje in skakanje po lužah
  • Skrb za okolje, ločevanje odpadkov
  • Pletenje venčkov
  • Šivanje lukenj v oblačilih, med počitkom
  • Učenje o zdravilnih rastlinah, nabiranje zelišč, sušenje čajev
  • Veščine preživetja v naravi
  • Podpora družinam v obliki skupinskih srečanj
  • Povezanost, skupnost, iskrenost, igrivost gozdnih družin

… in še mnogo drugih veščin, spretnosti in znanj, ki bodo otroke spodbudile, podprle in pomagale v svet avtonomnih, samozavestnih in pogumnih odraslih.

Oprema

Otroci potrebujejo vremenu primerna oblačila - večinoma so to dežna oblačila in obutev. S seboj naj imajo tudi rezervna oblačila in tekočino v nahrbtniku.

Ven gremo v vsakem vremenu, saj sledimo načelu: “Ni slabega vremena, so le slaba oblačila.”

O meni

Otroke vodim:

Nikita Lunka

Vodja družinskega centra Pri Hudi Muhi in mini gozdnih uric. Sem mamica hčerki Piki in sinu Nacetu, ki sem ju rodila doma. Do sedaj sta me naučila toliko, kot vsi učitelji skupaj.

Želim si biti nekdo, ki pri otrokih, najstnikih in odraslih prižiga iskrice v očeh in jih vedno znova spomni na to, kako čudoviti so. Organiziram tabore za družine, gozdne počitnice, družinske gozdne igralnice, ženske kroge ter teambuildinge za vse!

Prijavi se

Piši nam na info@osmisli.si ali pa nam pošlji prijavo preko spodnjega obrazca:

GDPR*
Bi se želeli prijaviti na novičke?

Zavod O(s)misli. © 2023 Vse pravice pridržane.

V sodelovanju s ⚝ Starfiniti d.o.o.

Izpolnite kontaktni obrazec:

Katere storitve vas zanimajo?*
Možnosti za ženske:
Možnosti za otroke:
GDPR*
Bi se želeli prijaviti na novičke?